1402/03/18 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد صعود بی‏‏‌پشتوانه سنگ‏‏‌آهنی‏‏‌ها
احتمال حمایت بیشتر سیاستگذاران چینی از بازار مسکن این کشور، مجددا زمینه رشد بهای محصولات زنجیره آهن و فولاد در بازارهای جهانی را فراهم کرد، به‌‌‌نحوی که سنگ‌‌‌آهن از مرز 100دلار به‌ازای هر تن به محدوده 110دلار به‌ازای هر تن صعود کرد. انتشار اخباری مبنی‌بر اعمال بسته‌‌‌های محرک‌‌‌های جدید از سوی دولت چین در جهت تقویت تقاضا برای مسکن زمینه رشد نرخ در بازار آهن و فولاد را مهیا کرد؛ اما تحلیلگران بر این باورند که اثرگذاری محرک‌‌‌های جدید بر این بازار زمان‌بر است. بنابراین حداقل ظرف ماه‌های ژوئن و ژوئیه نمی‌‌‌توان به بهبود تقاضای مصرفی در بازار فولاد امیدوار بود. در عین حال ذکر این نکته ضروری است که تابستان و آغاز باران‌‌‌های موسمی، زمان رکود فصلی در فعالیت ساخت مسکن در چین است. بنابراین رشد نرخ فعلی ایجادشده در بازار آهن و فولاد چین از بخش تقاضای مصرفی حمایت نمی‌شود.
1402/03/18 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد بازار آتی - ۱۴۰۲/۰۳/۱۸
1402/03/17 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد مقاطع فولادی - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
1402/03/17 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد بازار آتی - ۱۴۰۲/۰۳/۱۷
1402/03/16 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد بازار جهانی فولاد در رکود
هفته گذشته میلادی بیلت صادراتی cis فوب دریای‌سیاه افت نرخ داشت و از 5/ 522 دلار به ۵۱۵ دلار هر‌تن رسید. به گزارش کالاخبر روند بازار فولاد در چین متفاوت بود. در بازار داخلی چین قیمت بیلت صعودی بود و از ۴۶۸ دلار به ۴۸۰ دلار هر‌تن درب کارخانه رسید. بیلت وارداتی نیز در چین از ۴۲۰ تا ۴۳۰ دلار به ۴۶۰ دلار در هر‌تن سی‌اف‌آر افزایش داشت. در بازار واردات جنوب‌شرق آسیا نیز قیمت بیلت از ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار به ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر‌تن سی‌اف‌آر رسید ‌ولی هنوز تمایل به خرید در بازار کم بود. همچنین هفته گذشته بازار قراضه وارداتی به ترکیه ثبات داشت، به‌نحوی‌که بهای قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ در محدوده ۳۸۵دلار در هر‌تن نوسان داشت. بازار کمی زمان نیاز دارد تا نسبت به سیاست‌های دولت جدید واکنش نشان دهد و هنوز روند بازار روشن نیست. قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن با ۲دلار افت به ۳۳۸ دلار درهر‌تن فوب کاهش داشت. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز در ۳۸۴ دلار در هر‌تن سی‌اف‌آر بدون تغییر باقی‌ماند.
1402/03/11 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد بازار فولاد - ۱۴۰۲/۰۳/۱۱
1402/03/10 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد گواهی سپرده نفت‌خام؛ اقدام مثبت در جهت تقویت بخش خصوصی
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت عرضه نفت در بورس انرژی با استفاده از اوراق گواهی سپرده کالایی و رقابتی‌شدن این حوزه به دلیل ورود بخش خصوصی پرداخت.به گزارش مدیریت ارتباطات بورس انرژی ایران، حسین حسین‌زاده درباره عرضه نفت در بورس انرژی و تاثیر این اقدام گفت: با توجه به اینکه تحریم هستیم و در فروش نفت نمی‌‌‌توانیم خیلی روان حرکت کنیم، می‌‌‌توانیم نفت را در بورس انرژی از طریق اوراق گواهی سپرده ارائه کنیم.عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نمایشگاه نفت که هفته گذشته برگزار شد ۲۰۰شرکت خصوصی به ایران آمدند و برای مبادلات نفتی قرارداد امضا کردند، ادامه داد: وضعیت فعلی درآمدهای نفتی به دلیل برگشت پول نفت به کشور مطلوب است؛ ولی باز هم از چند نظر جای کار دارد و باید بیشتر در این زمینه تلاش کرد.
1402/03/10 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد بازار‌آتی - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
1402/03/10 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد مقاطع فولادی - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
1402/03/09 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد مقاطع فولادی - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
1402/03/09 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد بازار آتی - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
1402/03/08 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد زمان‌بندی عرضه‌های بورس‌کالا اعلام شد
بورس‌کالای ایران با توجه به تعطیلی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵خردادماه) تغییرات روزهای عرضه برخی از محصولات را ابلاغ کرد.به گزارش «کالاخبر»، مدیر عملیات عرضه بورس‌کالای ایران با انتشار نامه‌ای اعلام کرد: با توجه به تعطیلی روز‌های یکشنبه و دوشنبه ۱۴ و ۱۵خردادماه، تغییراتی در روزهای عرضه برخی از محصولات در هفته منتهی به ۱۷خردادماه صورت می‌گیرد.به این ترتیب در روز شنبه ۱۳خردادماه سیمان (تیپ ۱ و۲) در تالار صنعتی و محصولات غیر‌بهین‌یابی در تالار پتروشیمی و در روز سه‌شنبه ۱۶خرداد سیمان (سایر تیپ‌ها)، شمش بلوم (SP) و تختال، مس کاتد، شمش خالص، شمش روی و شمش سرب در تالار صنعتی، پلی‌پروپیلن، پلی‌وینیل‌کلراید و آف‌گرید‌های آنها در تالار پتروشیمی و محصولات گروه اسلاک‌واکس، روغن پایه SOC4 و محصولات گروه روغن در تالار فرآورده‌های نفتی صورت می‌گیرد. همچنین در روز چهارشنبه ۱۷خردادماه عرضه مس مفتول، مفتول و بیلت آلومینیوم، شمش آلیاژی و آلومینیوم در تالار صنعتی و محصولات پلیمری (غیر از پلی‌پروپیلن و پلی‌وینیل کلراید) و آف‌گرید‌های آنها در تالار پتروشیمی صورت می‌گیرد. عرضه مابقی محصولات نیز طبق روال عادی هر هفته انجام می‌شود.
1402/03/08 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد پذیرش کالاهای جدید در بورس‌کالا
بورس‌کالای ایران از پذیرش ۱۱کالا و محصول متعلق به پنج‌شرکت در بازار اصلی و شش شرکت در بازار فرعی خبر داد. به گزارش «کالاخبر»، براساس اطلاعیه مدیریت پذیرش بورس‌کالای ایران، کالای میلگرد فولادی تولید شرکت شیراز پولاد نورد، شمش فولادی تولید شرکت کوهرنگ غلتک‌پارس، پلی‌وینیل کلراید تولید شرکت صنایع پتروشیمی هگمتانه، کالای قیر (کالای مشتری) به مقدار ۱۰‌هزار تن تولید شرکت نورد لوله و پوشش نیزار و دی‌اتیل هگزانول به میزان هزار و ۲۰تن در بازار اصلی بورس‌کالا پذیرش شدند. همچنین کالای کلاف آلیاژی به میزان ۷۵‌هزار تن تولید شرکت فولاد سهند آذر آسیا، لوله مسی به میزان ۶۰۰تن تولید شرکت صنایع مس شهید باهنر، روغن سنگین پایه قطرانی به میزان ۷‌هزار و ۵۰۰تن تولید شرکت کاراصریر فرداد، نوار پوشش لوله به میزان ‌هزار و ۲۵۰تن تولید شرکت ورزیران، مواد فسفاته آهن به میزان ۵۰‌هزار تن تولید شرکت چادرملو و روغن فرآیند لاستیک به میزان ۷‌هزار و ۵۰۰تن تولید شرکت فراز شیمی البرز در بازار فرعی بورس‌کالا پذیرش شدند.پذیرش کالاهای مذکور پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصد و هشتاد و یکمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۲خردادماه به تصویب رسید.
1402/03/08 00:00:00      خبرگزاری : دنیای اقتصاد بازار آتی - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸